Sport

03-10-2016

Nowa siłownia już działa: Gmina Krośniewice

attach_file Załączniki

Nowa siłownia już działa

Krośniewiczanie mają coraz więcej możliwości, by zadbać o swoją kondycję fizyczną. W środę, 22 września odbyło się uroczyste otwarcie Powiatowego Centrum Aktywności Fizycznej. Zlokalizowano je w sali należącej do Zespołu Szkół nr 1, a udostępnianiem urządzeń zajmie się GCKSiR w Krośniewicach.

Wyposażenie siłowni zakupiono z funduszy pozyskanych w ramach projektu PL 13 "Żyjesz dla siebie i innych- zadbaj o zdrowie" realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Z PCAF można korzystać nieodpłatnie w godzinach pracy hali sportowej (7.00-19.00).

Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kutnie– Artur Gierula, członek zarządu powiatu, Anna Konwerska, kierownik projektu i Anna Chmielecka, członek zespołu projektowego (a zarazem radna Rady Miejskiej w Krośniewicach). Gminę Krośniewice reprezentowała burmistrz Julianna Barbara Herman, Małgorzata Przygodzka, dyrektor GCKSiR i Waldemar Pietrzak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach. Po uroczystym otwarciu możliwości urządzeń zaprezentowały uczennice ZS nr 1 pod kierunkiem Jolanty Pietrzak, nauczycielki wychowania fizycznego. Wspólne przecięcie wstęgi oficjalnie zapoczątkowało pracę nowej siłowni. W porannych godzinach zapewne chętnie o formę zadbają uczniowie ZS nr 1 w ramach lekcji wychowania fizycznego. Z urządzeń mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, wystarczą dobre chęci i stosowanie się do regulaminu. Bieżniami, rowerami stacjonarnymi, orbitrekami i pozostałymi urządzeniami z pewnością zainteresowane będą szczególnie panie, bowiem wyposażenie dotychczas istniejącej siłowni było przeznaczone raczej dla mężczyzn. Takie same zestawy do fitnessu zostały zainstalowane we wszystkich gminach powiatu kutnowskiego i wszystkie siłownie już funkcjonują, służąc społeczeństwu. Aktywność fizyczna to znakomity sposób na zapewnienie sobie zdrowia i dobrej kondycji na długie lata.

Mieszkańcy gminy Krośniewice mogą nie tylko korzystać z siłowni (wewnętrznej i zewnętrznej), ale mają też możliwość uczestnictwa w zajęciach ruchowych, które organizuje GCKSiR w tym sezonie.

Gimnastyka usprawniająca to propozycja dla osób dorosłych, w tym również dla seniorów. Proponowane w czasie zajęć ćwiczenia nie są zbyt intensywne, można dostosowywać tempo do własnych możliwości i wykonywać je pod okiem instruktora. Pierwsze spotkanie w środę, 5 października o godz. 16.30 w hali sportowej. W ofercie instytucji na ten rok są również ciekawe zajęcia przeznaczone dla młodych osób– jest to fitness z wykorzystaniem trampolin (w poniedziałki). Osobom w każdym wieku porcji ruchu mogą dostarczyć także lekcje tańca towarzyskiego. Zapisy i informacje- w hali sportowej i w Ośrodku Kultury OSPa.