AKTUALNOŚCI

22-02-2019

Będą utrudnienia z dowodami osobistymi.: Gmina Krośniewice

Będą utrudnienia z dowodami osobistymi.

Na przełomie lutego i marca wystąpią pewne niedogodności związane z załatwieniem spraw związanych z dowodami osobistymi w urzędach zarówno w Krośniewicach, jak i całej Polsce.

W piątek 1 marca br. od godz. 11.30 do godz. 15.30 (do końca dnia pracy) w biurze dowodów osobistych Urzędu Miejskiego w Krośniewicach, podobnie jak we wszystkich urzędach w kraju, nie będzie możliwości obsługi petentów w zakresie wszelkich spraw związanych z dowodami osobistymi.
Nie będzie też możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty, odbioru dowodu osobistego lub zgłoszenia jego utraty czy zniszczenia.


Również od środy 27 lutego do 4 marca przez Ministerstwo Cyfryzacji wyłączona będzie możliwość elektronicznego wnioskowania o wydanie dowodu osobistego lub zgłaszanie jego utraty czy uszkodzenia.


Zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji powyższe przerwy techniczne w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych spowodowane są wejściem w życie ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw i tym samym wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.