główna zawartość strony

Zmieniamy łódzkie - projekt współfinansowany z budżetu Województwa Łódzkiego

Tytuł projektu

Remont Świetlicy Wiejskiej - Kopy 10a

Wartość całkowita 15.000 złotych, w tym 10.000 zł dotacja celowa z budżetu Województwa Łódzkiego (66,67% udziału w inwestycji)

Termin realizacji projektu:

Od 1 lipca 2020 roku do 15 listopada 2020 roku.

Wykaz działań zrealizowanych w ramach projektu

Odnowienie sufitu i ścian;
Montaż oświetlenia LED;
Wymiana drzwi wejściowych;
Pokrycie terakotą podłogi;
Wyrównanie ścian płytami kartonowo-gipsowymi oraz pokrycie glazurą dolnej części ścian;
Zakup oraz montaż mebli kuchennych;
Wymiana zlewozmywaka;
Zakup i montaż pieca wolnostojącego;

Opis wykonania poszczególnych działań podczas realizacji projektu

Sołtys wraz z mieszkańcami zaangażowanymi w realizację projektu przeprowadzili rozeznanie rynku w celu znalezienia najtańszej oferty zakupu materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu. Biorąc pod uwagę najmniejszą odległość, w celu zminimalizowania kosztów transportu, wybierali głównie oferty z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego.

Prace rozpoczęto od zburzenia ścianki działowej. Na suficie zamontowano stelaż pod płyty kart-gips. Rozprowadzono instalację elektryczną, w której nieodpłatnie pomógł elektryk z uprawnieniami. Następnie przykręcono płyty z otworami pod świetlówki i po wyrównaniu na łączeniach pomalowano sufit. Podłączono także nowe oświetlenie LED.

We własnym zakresie mieszkańcy sołectwa przywieźli drzwi wejściowe do budynku świetlicy i po zdemontowaniu starych zamontowali nowo zakupione. W pracach uczestniczył przedstawiciel firmy sprzedającej, który miał za zadanie dopilnować, aby drzwi były wstawione prawidłowo dla zachowania gwarancji.

Przystąpiono do założenia terakoty w głównym pomieszczeniu wraz z fugowaniem. Po zastygnięciu mieszkańcy zajęli się remontem ścian. Na początku przyklejono glazurę, a na górną część zamontowano płyty wyrównujące, które na koniec pomalowano.

Wyznaczono miejsce na aneks kuchenny, w którym ustawiono zakupione meble. Wymieniono zlewozmywak wraz z armaturą. W drugiej części pomieszczenia podłączono piecyk do komina.

Część zakupionych materiałów będących na fakturach, nie została ujęta w sprawozdaniu, gdyż nie były one przewidziane w planie rzeczowo-finansowym, natomiast w trakcie prac okazały się niezbędne do wykonania zadania.

Po zakończeniu prac wykonywanych przez mieszkańców w projekcie zaplanowane było spotkanie integracyjne mieszkańców, jednakże ze względu na trwającą pandemię oraz zakaz związany ze zgromadzeniami i imprezami, spotkanie takie przełożono na późniejszy termin, kiedy zostaną zniesione obostrzenia.