AKTUALNOŚCI

05-08-2019

Happy Bus: Gmina Krośniewice

attach_file Załączniki

Happy Bus

Galeria w treści artykułu

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że w dniach 12-14 sierpnia br. na terenach rekreacyjnych przy hali sportowej w Krośniewicach będziemy gościć wolontariuszy z Fundacji „Happy Kids”. W tych dniach odbędzie się 9. edycja letniego „Przystanku Happy Bus”. Jest to inicjatywa bliska dzieciom, ponieważ podczas imprezy przewidziane są kreatywne zabawy, nauka języka angielskiego oraz wspaniała integracja pod opieką odpowiednio przeszkolonych opiekunów. Tematem przewodnim tegorocznej akcji Happy Bus 2019 będzie hasło „dzieci mają głos”.

Happy Bus to wakacyjna akcja Fundacji Happy Kids. W 2019 roku odbędzie się jej dziewiąta edycja. Kierowana jest do dzieci mieszkających na wsi, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje.

Celem projektu jest zorganizowanie tym dzieciom opieki połączonej z zabawą. Wykorzystywane są w tym celu autobusy pełniące funkcję objazdowych placów zabaw: przegubowy Ikarus oraz angielski double-decker. Uzupełnieniem zabaw dla dzieci są zajęcia organizowane poza autobusem oraz nauka języka angielskiego.

Podczas przystanku zostanie stworzone forum dzieci, gdzie będą mogły zabrać głos w kilku obszarach tematycznych: marzenia, zmieniające się otoczenie społeczne, budowanie wspólnoty praw dziecka, pasje, zainteresowania.

Napisany zostanie Letni Manifest Dzieci, ukazujący obecną rzeczywistość dzieci funkcjonujących w małych społecznościach. Manifest będzie złożony na ręce przedstawicieli lokalnej społeczności.

Zachęcamy najmłodszych mieszkańców naszej Gminy do udziału w wydarzeniu, które nie tylko będzie wspaniałą zabawą, ale także możliwością poznania podstaw języka angielskiego przekazywanego przez wolontariuszy z poza naszego kraju.

Udział w projekcie jest bezpłatny.