AKTUALNOŚCI

18-09-2019

23-27 września – Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS: Gmina Krośniewice

23-27 września – Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Prowadzisz firmę, albo myślisz o założeniu własnego biznesu? Tydzień Przedsiębiorcy jest właśnie dla Ciebie. Od 23 do 27 września 2019, w każdej jednostce ZUS planowane są szkolenia i spotkania z ekspertami ZUS oraz pracownikami współpracujących z ZUS-em instytucji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców.

To już piąta edycja Tygodnia Przedsiębiorcy w ZUS. Za każdym razem staramy się, by w trakcie tego Tygodnia osoby zainteresowane prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, mogły spotkać się nie tylko z pracownikami ZUS-u, ale także ekspertami z innych instytucji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców.

Tegoroczną edycję TP ZUS realizuje we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, która jest partnerem strategicznym kampanii PIP: „Pracuję legalnie.” Zapraszamy na szkolenia z udziałem pracowników PIP, które odbędą się w Łodzi, Zduńskiej Woli, Wieluniu, Rzgowie, Kutnie, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i Rawie Mazowieckiej.

W jednostkach ZUS można też będzie spotkać się z pracownikami Powiatowych Urzędów Pracy, Urzędów Skarbowych i Urzędów Miast.

W Łodzi, w I Oddziale ZUS na ul. Zamenhofa 2, 24 września w godz. od 11:00 do 13:00, w jednym miejscu dyżurować będę przedstawiciele: Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Izby Administracji Skarbowej, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Specjaliści zgromadzeni w jednym miejscu, będą udzielali informacji na I piętrze w Sali Obsługi Klientów.

W  jednostkach ZUS prowadzone też będą szkolenia, które dotyczyć będą między innymi ogólnych zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, kontroli zwolnień lekarskich, zbiegów tytułów do ubezpieczeń, legalnej pracy/zatrudnienia i prawa do świadczeń z tego tytułu, ubezpieczeń unijnych, ulg składkowych dla przedsiębiorców i konsekwencji ich stosowania.

Warto zwrócić też uwagę na szkolenia, które organizowane będą wspólnie przez II Oddział ZUS w Łodzi wraz z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego. Tematem szkoleń będą „Fundusze na rozwój firmy”. Chodzi tu o pieniądze na start, pożyczki na inwestycje i nieruchomości w ramach inicjatywy JEREMIE.

W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy, nasi pracownicy będą także dyżurować poza siedzibami Zakładu. Spotkać nas będzie można m.in. w Powiatowych Urzędach Pracy, Urzędach Miast i Gmin czy niektórych Urzędach Skarbowych.

Zainteresowanych szkoleniami, wykładami i dyżurami, którzy chcieliby skorzystać z naszych propozycji zapraszamy na stronę internetową ZUS, Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.zus.pl, gdzie znajdziemy więcej informacji o planowanym nadchodzącym Tygodniu Przedsiębiorcy.