AKTUALNOŚCI

18-09-2019

Ostatni Weekend Małej Ligi: Gmina Krośniewice

Ostatni Weekend Małej Ligi

To już ostatni raz w tym roku mogliśmy trenować na obiektach Małej Ligi Baseballu i Softballu w ramach Weekendu Małej Ligi. 13-15 września to trzy dni spędzone razem na boisku w hotelu, jedząc wspólnie posiłki i razem kładąc się spać – jednym słowem integracja. Kto nie był na wspólnym wyjeździe z drużyną ten nie wie jakie to przeżycie.

Tym razem w piątek przywitał nas deszcz i z boiska uciekaliśmy szybko do pokoi. Całe szczęście sobota i niedziela pozwoliły zrealizować resztę zajęć zgodnie z planem. Oprócz wewnętrznego sparingu i treningów udało nam się obejrzeć finałowy mecz PLAY-OFF seniorów o Mistrzostwo Polski pomiędzy MKS Stal BiS Kutno a Dębami Osielsko. W rywalizacji najlepszych drużyn w 2019 roku drużyna z Osielska okazała się w tym meczu lepsza wygrywając 5 do 3. W tym właśnie meczu mogliśmy obejrzeć trzy razy jak zawodnik odbija piłkę poza boisko tzw. homerun. To nie lada sztuka bo boisko ma około 90-100 metrów długości. A po treningach zasłużony relaks w kutnowskim aquaparku.

Za dwa tygodnie zawodniczki Softballowego Klubu Sportowego z roczników 2004-2008 pojadą na Mistrzostwa Polski juniorek młodszych do Miejskiej Górki (koło Rawicza) dlatego trzymajcie za nas kciuki!!!