AKTUALNOŚCI

20-09-2019

Dla Seniorów i nie tylko: Gmina Krośniewice

Dla Seniorów i nie tylko

W ramach kolejnej edycji akcji „60+ Kultura” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach 28-29 września 2019 r., Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na Weekend Seniora z Kulturą.

W sobotę, 28 września br. o godz. 16.30 muzeum organizuje wykład edukacyjny „Prosto z ula”, o rodzajach, właściwościach miodów i produktów pszczelich, który poprowadzi p. Piotr Małyszek z Powiatowego Koła Pszczelarzy. Przewidziana jest degustacja i możliwość zakupu miodu. Wstęp wolny. Ponadto w sobotę i niedzielę dla gości w wieku 60+ wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Celem akcji zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

 

Muzeum zaprasza również do zwiedzenia wystawy czasowej pt.: „Krośniewice i okolice w czasie II wojny światowej” zorganizowanej z okazji 80. rocznicy wybuchu wojny. Prezentowanych jest ok. 200 obiektów pochodzących ze zbiorów muzeum i prywatnych, nawiązujących do osób, miejsc, pamiątek rodzinnych i przedmiotów tamtego okresu. 

plakat

attach_file Załączniki