AKTUALNOŚCI

28-11-2019

INFORMACJA BURMISTRZA: Gmina Krośniewice

INFORMACJA BURMISTRZA

Uprzejmie informuję wszystkich mieszkańców Gminy Krośniewice, że po XIV Sesji Rady Miejskiej w Krośniewicach, która odbyła się w dniu 26 listopada br. zaszła konieczność zanonimizowania danych („zagłuszenie” nazwisk, bez usuwania jakichkolwiek fragmentów) w materiale audiowizualnym.

Zgodnie ze stanowiskiem Inspektora Ochrony Danych tutejszego urzędu oraz opinią Urzędu Ochrony Danych Osobowych, na Burmistrzu, jako administratorze danych (w tych także nagraniu audiowizualnym z sesji Rady Miejskiej) ciąży obowiązek udostępniania nagrań w sposób uwzględniający ochronę danych osobowych. Jednocześnie informuję, iż nagranie w oryginalnej, niezanonimizowanej wersji został zabezpieczony i zarchiwizowany. Firma obsługująca system rejestru obrad „esesja” otrzymała od nas zlecenie wykonania anonimizacji, po dokonaniu której bezzwłocznie materiał zostanie upubliczniony.

Technicznie Urząd Miejski w Krośniewicach nie jest w stanie samodzielnie wykonać anonimizacji, jednakże zapewniam Państwa, że zarówno ja, jak i pracownicy tutejszego urzędu działamy w celu jak najszybszego udostępnienia nagrania.

Za utrudnienia przepraszamy wszystkich mieszkańców i osoby zainteresowane sprawą ostatniej sesji Rady Miejskiej w Krośniewicach.

Poniżej zamieszczamy także opinięZapoczątkowuje pobieranie pliku Inspektora Ochrony Danych.

attach_file Załączniki