AKTUALNOŚCI

12-12-2019

Młodzi karatecy z Krośniewic znów z medalami: Gmina Krośniewice

Młodzi karatecy z Krośniewic znów z medalami

Tradycji stało się zadość i tym razem. Krośniewicki Klub Sportowy Karate-do Tsunami został zaproszony na Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami Dzieci i Młodzieży jaki był organizowany w Starym Mieście k. Konina.

Z naszego Klubu, na zawody, pojechała grupa zawodników w ilości 7 osób, ale pomimo ze była to mała ekipa ale wielka duchem walki o jak najlepsze miejsca w rywalizacji.

Z całego kraju, na Mikołajkowy Puchar polski Karate Tsunami przybyło 154 zawodników z 13 klubów. Byli tam przedstawiciele z Warszawy, Konina, Bytomia, Lublina, Ryk, Starego Miasta, Staroźrebów, Włocławka, Dębnicy Kaszubskiej, no i oczywiście z Krośniewic.

Oprócz karateków uprawiających Tsunami byli także przedstawiciele innych stylów takich jak Pak Hok Kung Fu, Ju Jitsu, MMA oraz Goju-Ryu.

Na zawodach obecni także byli: Ryszard Murat posiadający 10 dan - założyciel Karate Tsunami, a także zaszczycił nas też swoja obecnością Krzysztof Diablo Włodarczyk - były Mistrz Świata w boksie. Jednak najważniejszym gościem był Mikołaj, który na koniec zawodów rozdał wszystkim zawodnikom świąteczne paczki.

Na Mikołajkowym Pucharze Polski Karate Tsunami nasi zawodnicy walczyli w następujących konkurencjach:

 1. Makiwara kumite – pokazy walki na worku treningowym.
 2. Sumo-grappling – wolne zapasy na macie.
 3. Light contact - Lekki kontakt -walka kontaktowa, ale zawodnikom nie wolno w niej uderzać z pełną siłą.
 4. Szermierka na miecze - dynamiczna walka na miecze, które dla bezpieczeństwa imitują atrapy z pianki.
 5. Nunchaku kumite - walka przy użyciu nunchaku (dla bezpieczeństwa pałki zabezpieczone miękką gumą, a zawodnicy walczą w kaskach ochronnych).

Nasi młodzi zawodnicy zdobyli 6 medali:

 1. złoty -Tokarska Antonina - nunchaku kumite
 2. srebrny - Dogadalski Kacper - makiwara kumite
 3. brązowy - Dopieralski Krystian - light contact
 4. brązowy - Dopieralski Krystian - makiwara kumite
 5. brązowy - Dopieralski Adrian - sumo grappling
 6. brązowy - Kaźmierczak Laura - makiwara kumite

Wysokie czwarte miejsca zdobyli w swoich walkach także Kacper Zbonikowski oraz Jan Kowalski.

Opiekę nad naszymi zawodnikami z Krośniewickiego Klubu Sportowego Karate-do Tsunami sprawował sensei (mistrz, nauczyciel) Waldemar Nowak, posiadacz drugiego stopnia mistrzowskiego (2-dan) oznaczonego czarnym pasem z dwoma białymi belkami.

Mając na uwadze osiągnięte wyniki w tym turnieju należy także złożyć podziękowania rodzicom którzy jak tylko mogli dopingowali naszych karateków, a jak wiadomo dobry doping to część sukcesu sportowego.

Duże brawa i podziękowania dla organizatora Jarosława Wadelskiego (Hanshi 8-dan Karate Tsunami) za sprawny i wspaniały turniej.

Następne zawody to Mistrzostwa Polski Karate Tsunami, które odbędą się 4 kwietnia 2020 r. w Warszawie. Czekamy niecierpliwie i liczymy na medale, a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi.

 

 

 

attach_file Załączniki