AKTUALNOŚCI

10-02-2020

Nowe wyposażenie na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem: Gmina Krośniewice

Nowe wyposażenie na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem

W dniu 13 września 20019 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem oddano do użytku nowy budynek z przeznaczeniem na salę gimnastyczną, w którym znajduje się zaplecze sanitarno - szatniowe, pomieszczenie na sprzęt sportowy oraz pokój dla nauczyciela wychowania fizycznego.

Ze środków finansowych Ministerstwa Edukacji Narodowej - subwencja 0,4% rezerwy oświatowej otrzymaliśmy kwotę 40.000 zł na zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych do nowo wybudowanej sali gimnastycznej. W związku z powyższym przygotowano wykaz sprzętu sportowego do prowadzenia zajęć sportowych. Wybrano najkorzystniejszą ofertę, która spełniła oczekiwania merytoryczne i finansowe.

Zakupiono: piłki nożne, piłki koszykowe, piłki siatkowe, piłki ręczne, przybory fitness, trzy stoły do tenisa stołowego, rakietki i piłeczki do tenisa stołowego oraz ziemnego, kozioł gimnastyczny, drążki gimnastyczne, ławeczki drewniane, bramki do unihokeja, płotki lekkoatletyczne, regały na wyposażony sprzęt, stojaki na piłki, zestawy do gry w badmintona, zestaw do gry w bule, kompresor do piłek, kijki do nordic walking , znaczniki, talerzyki ,pachołki oraz przybory do gier i zabaw. Wyposażenie sportowe i pomoce dydaktyczne wykorzystywane są podczas zajęć wychowania fizycznego , gier i zabaw o charakterze sportowo – rekreacyjnym, gier zespołowych oraz lekkoatletyki i gimnastyki.

Z obiektu sportowego, pomocy dydaktycznych korzystają dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem. Szkoła przygotowuje dla uczniów szeroki wachlarz atrakcji o charakterze sportowym uwzględniając alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

attach_file Załączniki

Ikona jpg hala2.jpg jpg 142,95 kB
Ikona jpg csm_hala2_45922d5a28.jpg jpg 19,82 kB