AKTUALNOŚCI

22-09-2020

II edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami.: Gmina Krośniewice

II edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami.

W niedzielę 20 września br. w Hońbu Dojo w Centralnej Szkole Karate Tsunami, a także siedzibie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów walki odbyła się II edycja XV Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami. Z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych w związku z tym obostrzeń, mistrzostwa te zostały podzielone na trzy edycje. Na drugiej edycji, podobnie, jak podczas pierwszej, obecni byli także zawodnicy z Krośniewickiego Klubu Sportowego Karate-do Tsunami. Tak jak i poprzednio i teraz zdobyliśmy medale. W sumie było ich 7 w tym 6 złotych i jeden srebrny.

Konkurencjami w których występowali nasi zawodnicy były: strzelanie z łuku do celu styl dowolny, strzelanie do celu styl tatarski (tyłem do tarczy) oraz shuriken (rzucanie do celu gwiazdka) i walka na miecze. Po trzy złote medale (w swoich kategoriach: mistrzowie i dorośli) zdobyli; Waldemar Nowak oraz Krzysztof Kubiak. Jedyny srebrny medal zdobył Krzysztof Kubiak w walce na miecze. Możemy uznać ze występ był owocny.

Trzecia i ostatnia edycja Mistrzostw polski Karate Tsunami odbędzie się w niedzielę 18 października 2020 r. Mamy nadzieję, że i w tej edycji nasi zawodnicy zdobędą medale, czego im serdecznie życzymy. Wyjazd na Mistrzostwa Polski, jak i inne turnieje, był możliwy dzięki dotacji jaką Krośniewicki Klub Sportowy Karate-di Tsunami otrzymał z Gminy Krośniewice.