AKTUALNOŚCI

23-11-2020

Na wizytę w placówce ZUS można umówić się przez telefon: Gmina Krośniewice

Na wizytę w placówce ZUS można umówić się przez telefon

Od 20 listopada, klienci ZUS mogą telefonicznie umówić się na wizytę w wybranej placówce Zakładu. Spotkanie z ekspertem ZUS można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie przypadającym na tydzień roboczy i godziny obsługi klientów w ZUS.

Do tej pory z rezerwacji wizyty w placówce ZUS mogli skorzystać tylko klienci, posiadający swoje konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Teraz na spotkanie w ZUS z pracownikiem będzie mógł umówić się każdy, także ten klient, który konta na PUE jeszcze nie ma. Wystarczy, że zadzwoni i dokona rezerwacji – mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Na terenie województwa łódzkiego mamy trzy oddziały ZUS. Żeby na wizytę umówić się w:

• I oddziale ZUS lub w jednej z podlegających pod niego placówek, należy zadzwonić pod numer: 42 638 -21- 61,

• II oddziale ZUS lub w jednej z podlegających pod niego placówek, należy zadzwonić pod numer:43 824 -73 -20

• Oddziale ZUS w Tomaszowie Mazowieckim lub w jednej z podlegających pod niego placówek, należy zadzwonić pod numer: 446 - 468 -513.

Podczas rozmowy należy podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty.

Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS – informuje rzeczniczka.

Uwaga! Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się najwcześniej 6 dni przed jej planowanym terminem.

Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort klientów ZUS. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej. Przypominamy, że wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego (zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte maseczką lub przyłbicą usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę). Z naszym ekspertem można także porozmawiać on-line. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę poprzez stronę Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.zus.pl.

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS,
województwa łódzkiego

attach_file Załączniki