AKTUALNOŚCI

11-12-2020

Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami w dobie pandemii.: Gmina Krośniewice

Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami w dobie pandemii.

Pomimo panującej pandemii koronawirusa w dniu 5 grudnia 2020 r. odbył się Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami, na którym obecni byli także zawodnicy Krośniewickiego Klubu Sportowego Karate-do Tsunami. Puchar był organizowany w Starym Mieście k. Konina.

Tak jak w poprzednim roku, na zawody pojechała grupa zawodników w ilości 7 osób, która swoimi wynikami przebiła swoich poprzedników.

Na Mikołajkowy Puchar Polski Karate Tsunami przybyło 98 zawodników z 11 miejscowości. Byli tam zawodnicy takich klubów jak: Konin, Lublin, Ryki, Stare Miasto, Włocławek, Staroźreby, Dębnica Kaszubska, Golina, Rzgów, Kazimierz Biskupi no i oczywiście Krośniewice.

Medale i puchary wręczał Soke Ryszard Murat posiadający stopień 10 dan, założyciel Karate Tsunami, a także Prezes Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. Na tym turnieju Prezes Federacji wręczył także certyfikat na stopień mistrzowski 3 dan naszemu instruktorowi Waldemarowi Nowakowi, który złożył pozytywny egzamin na ten stopień w Warszawie w dniu 2 grudnia 2020r. Zwieńczeniem zawodów był oczywiście najważniejszy gość, czyli Mikołaj, który wszystkim zawodnikom rozdał wspaniałe paczki.

Na Mikołajkowym Pucharze Polski Karate Tsunami nasi zawodnicy walczyli w następujących konkurencjach:

  1. Makiwara kumite – pokazy walki na worku treningowym
  2. Sumo-grappling – wolne zapasy na macie
  3. Light contact - Lekki kontakt -walka kontaktowa, ale zawodnikom nie wolno w niej uderzać z pełną siłą.
  4. Szermierka na miecze -dynamiczna walka na miecze, które dla bezpieczeństwa imitują atrapy z pianki
  5. Nunchaku- kumite - walka przy uzyciu nunchaku (dla bezpieczeństwa pałki zabezpieczone miekka gumą a zawodnicy walczą w kaskach ochronnych)

 

Nasi młodzi zawodnicy zdobyli 14 medali: 1 złoty , 6 srebrnych i 7 brązowych

1. złoty -Dopieralski Adrian – sumo grappling

2. srebrny - Dogadalski Kacper - makiwara kumite

3. srebrny - Kowalski Jan - makiwara kumite

4. srebrny - Kowalski Jan - nunchaku-kumite

5. srebrny - Dopieralski Adrian – szermierka na miecze

6. srebrny - Borzuchowska Zuzia – szermierka na miecze

7. srebrny -Dopieralski Krystian light contact

8. brązowy - Dopieralski Krystian – makiwara kumite

9. brązowy -Kowalski Jan – szermierka na miecze

10.brazowy - Dopieralski Adrian – makiwara kumite

11.brązowy - Dogadalski Kacper – szermierka na miecze

12.brązowy -Tokarska Antonina – sumo grappling

13.brązowy -Tokarska Antonina – szermierka na miecze

14.brązowy -Borzuchowska Zosia – szermierka na miecze

Zajęcia treningowe w Krośniewickim Klubie Sportowym Karate-do Tsunami prowadzi Meijin (wym. mejdźin- zdolny mistrz) Waldemar Nowak , posiadacz trzeciego stopnia mistrzowskiego (3-dan) oznaczonego czarnym pasem z trzema białymi belkami.

Mając na uwadze osiągnięte wyniki w tym turnieju należy także złożyć podziękowania rodzicom którzy w tegorocznym turnieju mogli występować jako pomoc techniczna i obsługa zawodów (mistrzostwa odbyły się bez kibiców).

Duże brawa i podziękowania dla organizatora Jarosława Wadelskiego (Hanshi 8-dan Karate Tsunami) za sprawną organizacje Pucharu Polski.

Podziękowania należą się także Urzędowi Miejskiemu w Krośniewicach za dotację finansową, dzięki której zawodnicy mogli pojechać na Mistrzostwa.

Czekamy już na następne zawody, a będą to Mistrzostwa Polski Karate Tsunami, zaplanowane na kwiecień 2021 r. w Warszawie, o ile oczywiście pozwolą na to warunki. Czekamy niecierpliwie i liczymy na medale, a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi.

attach_file Załączniki