AKTUALNOŚCI

22-03-2021

e-wizyty w ZUS z certyfikatem jakości, skorzystało z nich 2,2 tys. klientów w łódzkim: Gmina Krośniewice

e-wizyty w ZUS z certyfikatem jakości, skorzystało z nich 2,2 tys. klientów w łódzkim

Ponad 42 tys. klientów w całym kraju skorzystało z e-wizyt w ZUS. W województwie łódzkim takie rozmowy przeprowadziło ponad 2,2 tys. osób. Wideorozmowa z pracownikiem ZUS pozwala załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Za wdrożenie e-wizyt ZUS otrzymał prestiżowe wyróżnienie European Quality Certificate 2020.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził e-wizyty w październiku 2020 roku. Liczba przeprowadzonych e-wizyt cały czas rośnie. Usługa jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących. Codziennie e-wizytę rezerwuje kilkaset osób w całym kraju.

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej. Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.zus.pl/e-wizyta. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy "Emerytury i renty międzynarodowe".

Kilkakrotnie korzystałam z rozmowy wideo z ekspertem ZUS, zarówno jako osoba prowadząca firmę i jako pełnomocnik swoich klientów. E-wizytę umawiałam również swojej mamie zainteresowanej przejściem na emeryturę. Muszę przyznać, że jest to bardzo wygodna, przystępna i szybka forma kontaktu z ZUS - mówi księgowa Joanna Juraszczyk z Biura Rachunkowego.

W lutym ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00, a 14:00. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniewww.zus.pl.

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa łódzkiego

attach_file Załączniki