AKTUALNOŚCI

07-05-2021

Jeśli nie chcesz przychodzić do ZUS-u, załóż sobie profil na PUE: Gmina Krośniewice

Jeśli nie chcesz przychodzić do ZUS-u, załóż sobie profil na PUE

Dzięki Platformie Usług Elektronicznych (PUE) można załatwić wiele spraw w ZUS-ie, bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli jednak chcemy przyjść do ZUS-u, to pamiętajmy, że wizytę możemy sobie wcześniej zarezerwować przez telefon na dogodny dzień i godzinę. W ten sposób unikniemy oczekiwania na obsługę.

Dzięki PUE można przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i zadawać pytania oraz otrzymywać na nie odpowiedzi.

Konto na PUE można założyć rejestrując się na stronie Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniezus.pl. Jeżeli korzystamy z bankowości elektronicznej, mamy profil zaufany lub podpis elektroniczny, sami możemy potwierdzić dane i zaufać profil. Jeżeli nie posiadamy takiej możliwości, w ciągu 7 dni powinniśmy odwiedzić ZUS i u pracownika potwierdzić swoje dane, wpisane podczas rejestracji. Ta jedna wizyta pozwoli nam uniknąć wielu następnych i załatwiać sprawy w ZUS przez PUE.

Wybierając się do ZUS pamiętajmy, że istnieje możliwość wcześniejszego telefonicznego zarezerwowania wizyty w dogodnym dla siebie terminie. Żeby zarezerwować wizytę wystarczy zadzwonić pod numer, wskazany na stronie internetowej ZUS, przypisany do konkretnego oddziału, pod który podlegają jednostki terytorialne Zakładu.

Dla klientów I Oddziału w Łodzi i podległych mu jednostek będzie to numer: 42 638 21 61 (podległe jednostki znajdują się na terenie: Zgierza, Łęczycy, Kutna, Łowicza, Brzezin, Bałut).

Dla klientów II Oddziału w Łodzi i podległych mu jednostek będzie to numer: 43 824 73 20 (podległe jednostki znajdują się na terenie: Pabianic, Wielunia, Wieruszowa, Sieradza, Poddębic, Pajęczna, Łodzi).

Dla klientów Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim i podległych mu jednostek będzie to numer: 446 468 513 (podległe jednostki znajdują się na terenie: Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Radomska, Opoczna).

Klienci Zakładu, mogą też korzystać z e-wizyt w ZUS. Od października ub. r. skorzystało z nich już ponad 65 tys. osób. Podczas e-wizyty można załatwić wiele spraw. Najwięcej pytań dotyczy emerytur i rent. Na wideorozmowę z pracownikiem ZUS można umówić się poprzez stronę ZakładuOtwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknie www.zus.pl.

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa łódzkiego

attach_file Załączniki