AKTUALNOŚCI

17-06-2021

Najmłodsi Karatecy z Krośniewic z medalami na Mistrzostwach Polski: Gmina Krośniewice

Najmłodsi Karatecy z Krośniewic z medalami na Mistrzostwach Polski

2 czerwca 2021 r. odbyły się w Warszawie XVI Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami (I edycja). Organizatorem oraz Prowadzącym Mistrzostwa był Soke (założyciel, głowa) Ryszard Murat posiadający najwyższy stopień wtajemniczenia 10 dan.

Z wielu zaproszonych klubów z całej Polski byli zawodnicy z takich miejscowości jak: Warszawa, Kraków, Kołobrzeg, Bytom, Starożreby, Stare Miasto k. Konina, Kazimierz Biskupi, Bolesławiec, Dębnica Kaszubska, Mrocza, Drobin, Piastów, Golina, Wisła Skierniewice a także zawodnicy z Krośniewickiego Klubu sportowego Karate-do Tsunami.

Ekipa nasza nie była zbyt liczna i należała do najmłodszych zawodników jacy występowali na Mistrzostwach ale za to byli silni duchem, o czym może świadczyć ilość zdobytych medali.

Na Mistrzostwach Polski zawodnicy brali udział w 16 konkurencjach i 10 kategoriach (od najmłodszych po seniorów i mistrzów czyli posiadaczy stopni mistrzowskich) .

Zawodnicy z krośniewickiego klubu startowali w kategorii młodzicy kobiety i młodzicy mężczyźni w trzech konkurencjach:

- sumo grappling – (mocowanie się dwóch zawodników których wynikiem jest powalenie lub wypchniecie zawodnika poza planszę)

- makiwara kumite - (pokazy technik walki na worku treningowym)

- szermierka na miecze – (dynamiczna walka na miecze, które imitują atrapy z pianki a zawodnicy walczą w hełmach ochronnych)

 

Dorobek Krośniewickiego Klubu Sportowego Karate-do Tsunami to 6 medali (trzy złote i trzy brązowe).

Z medalami na szyi do domu wrócili:

- Amelia Kacprzak - zloty medal w Makiwara kumite, dwa brązowe medale kolejno w Sumo grappling i w Szermierce na miecze,

- Eryk Głydziak - złote medale w Makiwara kumite i Sumo grappling, natomiast brązowy medal w szermierce na miecze.

 

Uczestnictwo w XVI Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami możliwe było dzięki dotacji, jaką otrzymał Krośniewicki Klub Sportowy Karate-do Tsunami od Gminy Krośniewice.

Czekamy niecierpliwie na II edycję Mistrzostw Polski Karate Tsunami, która odbędzie się 14 sierpnia 2021r. i mamy nadzieję, że następna ekipa będzie liczniejsza i przywiezie więcej medali, czego wszystkim życzymy.

Instruktorem prowadzącym Krośniewicki Klub Sportowy Karate-do Tsunami jest Waldemar Nowak, posiadacz mistrzowskiego stopnia 4 dan i tytuł Renshi (renśi - wielokrotny mistrz), któremu pomaga Marta Rybska posiadaczka stopnia 9 kyu (zielony pas) i tytuł gakusei – student, wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski.

Chętnych serdecznie zapraszamy na zajęcia i życzymy wytrwałości oraz dobrych wyników w tej dyscyplinie sportu.

Ze sportowym pozdrowieniem.