AKTUALNOŚCI

12-11-2021

Gramy dla Niepodległej: Gmina Krośniewice

Gramy dla Niepodległej

Dzień Święta Niepodległości w Krośniewicach upłynął pod hasłem „Gramy dla Niepodległej”.

Mieszkańcy naszej Gminy wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na ul. Kwiatowej, by o godz. 11:00 wziąć udział w czterystumetrowym biegu dla Niepodległej. Konkurencja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych (I kategoria – dzieci i młodzież do 18 r.ż., II kategoria – dorośli w wieku 18-40 lat i III kategoria - dorośli w wieku 40+).

Wszyscy uczestnicy cali i zdrowi dobiegli do mety, a zwycięzcy otrzymali flagę narodową oraz drobne upominki.

Dalsza część świętowania odbyła się w Kościele Parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”.

We Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych – Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Urbańskim, przedstawiciele Rady Miejskim na czele z pocztem sztandarowym oraz duże grono mieszkańców.

Uroczystości kościelne celebrował ksiądz dziekan Tomasz Jackowski, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Krośniewic.

Po Mszy Burmistrzowie wraz z Księdzem złożyli kwiaty pod figurą Matki Boskiej na Placu Wolności w Krośniewicach, po czym wszyscy udali się na halę sportową w celu dalszego świętowania.

Główną atrakcją sportową tego dnia był turniej piłki siatkowej z udziałem trzech zespołów: Lotnik Łęczyca, Agropol Kutno oraz Nekoma Kutno.

W przerwach pomiędzy meczami, odbyły się pokazy gry w teqball na nowo przekazanym stole ufundowanym z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tę nową dyscyplinę sportową promowali m.in. Marcin Szyda – sędzia międzynarodowy i szef sędziów Polskiego Związku Teqball wraz z wielokrotnymi Mistrzami Polski Konradem Nowickim i Janem Ochędalskim. Organizator tej części imprezy Tomasz Marciniak (Radny Powiatu Kutnowskiego i jednocześnie Dyrektor ds. rozwoju i promocji w PZTEQ) ufundował pięć piłek, które drogą losowania trafiły do uczestników Święta Niepodległości.

Nie zabrakło pokazu talentów sportowych najmłodszych mieszkańców Gminy Krośniewice. Na parkiecie hali sportowej pojawili się członkowie Krośniewickiego Klubu Sportowy Karate-do Tsunami, którzy zaprezentowali podstawowe techniki ręczne oraz nożne, wykorzystywane podczas walki karate. Zawodnicy ci, corocznie z sukcesami biorą udział w Mistrzostwach Polski Karate.

Swoje umiejętności zaprezentowały również tegoroczne Mistrzynie Polski U-15 w Softballu, zawodniczki Softballowego Klubu Sportowego z Krośniewic. Zainteresowani mogli sprawdzić się w roli m.in. pałkarza.

Na zakończenie turnieju piłki siatkowej Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman wraz z Dyrektorem GCKSiR w Krośniewicach uhonorowały drużyny dyplomami i pamiątkowymi pucharami. Wszyscy uczestnicy imprezy „Gramy dla Niepodległej” otrzymali drobne upominki ufundowane przez Urząd Miejski i GCKSiR.

Zaszczycili nas swoja obecnością zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski.

W trakcie trwającej imprezy na każdego uczestnika Święta Niepodległości czekał gorący poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za czynny udział we wspólnym świętowaniu 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

attach_file Załączniki