AKTUALNOŚCI

22-11-2021

[ZUS] Wnioski o "300 plus" do końca listopada : Gmina Krośniewice

[ZUS] Wnioski o "300 plus" do końca listopada

Na wyprawki szkolne ZUS w Łódzkiem wypłacił 77,5 mln zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca uwagę, że czas na składanie wniosków o tzw. „wyprawkę szkolną” powoli zbliża się do końca. Wnioski z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada br.

W województwie łódzkim Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił niemal 77,5 mln zł w ramach „Dobrego Startu” obejmując świadczeniem „300 plus” - ponad 258 tys. dzieci. Według najnowszych danych ZUS wypłacił już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu "Dobry Start".

Wnioski o „300 plus” można składać od 1 lipca. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski rozpatrywane są w większości automatycznie. Przyjmowanie i obsługa wniosków przebiega bez zakłóceń.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu) – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka ZUS województwa łódzkiego. - Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy też decyzja odmawiająca przyznania świadczenia – dodaje rzeczniczka.

Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

 

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa łódzkiego

attach_file Załączniki