AKTUALNOŚCI

24-11-2021

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Zdrowia: Gmina Krośniewice

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Zdrowia

24 listopada 2021 r. to szczególny dzień dla jednego z mieszkańców naszej Gminy. Pan Robert Gąsiorowski, bo o nim mowa, jest krwiodawcą już 31 lat. W sumie oddał ponad 52 litry krwi pełnej i nadal oddaje. Należy do Miejsko-Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Samorządowym Szpitalu w Kutnie.

W dotychczasowej działalności krwiodawczej uzyskał wiele wyróżnień i odznaczeń, w tym m.in.:

  • Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I, II i III St.,
  • Zasłużony dla zdrowia Narodu, Brązowy Krzyż Zasługi,
  • Odznaka Honorowa – Rada Okręgowa Klubów Honorowych Dawców krwi Centralnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie.

 

Propaguje honorowe krwiodawstwo w miejscu zamieszkania, w zakładzie pracy i w portalach społecznościowych. Bierze czynny udział w tzw. akcjach „Na Ratunek”.

 

Dzisiaj do puli odznaczeń doszło kolejne – nadane przez Ministra Zdrowia – Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Zdrowia. W Urzędzie Miejskim w Krośniewicach Burmistrz Katarzyna Erdman, która wnioskowała o to wyróżnienie, działając w imieniu Ministra Zdrowia pana Adama Niedzielskiego, czyniła honory dekorując Pana Roberta tą niezwykłą odznaką.

 

-W imieniu własnym i mieszkańców Gminy Krośniewice serdecznie Panu gratuluję. To zacne wyróżnienie jest przyznawane za szczególne zasługi m.in. za działalność na rzecz ochrony zdrowia ludności, profilaktyki i promocji zdrowia. Wyrażam ogromną wdzięczność oraz podziw dla Pana wieloletniej działalności na rzecz krzewienia idei honorowego krwiodawstwa oraz dzielenie się cząstką siebie w postaci krwi oddawanej honorowo dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Życzę wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z dalszych działań. – z nieukrywaną satysfakcją powiedziała Burmistrz Katarzyna Erdman wręczając odznakę.