AKTUALNOŚCI

14-03-2024

Program Stypendialny Horyzonty

Szanowni Mieszkańcy Krośniewic, Z ogromną radością chciałbym Was wszystkich serdecznie zaprosić, a w szczególności uczennice i uczniów klas ósmych szkół podstawowych, zamieszkujących miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców, do udziału w wyjątkowej inicjatywie. Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków zapraszają do skorzystania z Programu Stypendialnego Horyzonty.

Pełna oferta stypendialna oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty 

Rekrutacja trwa do 31 marca, a stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

● Program pokrywa pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.

● Horyzonty to także letnie i zimowe obozy, podczas których uczymy podopiecznych żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.

● Finansowana jest nauka w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.

● Stypendystki i stypendyści są traktowani indywidualnie, program wspiera ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy ich też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.

● Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

Więcej informacji można uzyskać pisząc wiadomość na adres rekrutacja@efc.edu.pl lub telefonicznie +48 606 770 362.

Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się szkołach średnich w całej Polsce.

Zapraszam serdecznie, 
Katarzyna Erdman
Burmistrz Krośniewic