AKTUALNOŚCI

16-04-2024

Rajd szlakiem gen. Władysława Andersa - 14 kwietnia 2024 r.

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. drogami naszej Gminy przejechał Rajd Rowerowy Szlakiem Generała Władysława Andersa. Organizatorami wydarzenia byli Klub Turystyki Rowerowej Horyzont w Izbicy Kujawskiej oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Rajd Rowerowy objęty był patronatem Burmistrza Krośniewic Katarzyny Erdman.

Rowerzyści spotakli się przy pomniku gen. Andersa na Placu Wolności w Krośniewicach, gdzie wraz z przedstawicielami instytucji lokalnych złożyli kwiaty oraz wysłuchali przemówień. W imieniu Pani Burmistrz, reprezentacji Urzędu Miejskiego w Krośniewicach przewodniczył Zastępca Burmistrza, Krzysztof Urbański. Pierwszej części wydarzenia towarzyszył wspaniały występ Krośniewickiej Orkiestry Dętej.

Następnie peleton asekurowany przez policjantów i druhów z OSP przemieścił się w stronę Szkoły Podstawowej im. Władysława Andersa w Nowem. Tam uczestnicy zostali ciepło powitani przez Panią Dyrektor Aleksandrę Antoniewicz, wraz z całą społecznością szkolną. Przed pomnikiem gen. Władysława Andersa na terenie szkoły odśpiewano utwór "Czerwone maki na Monte Casino", złożono kwiaty, a dodatkowo rowerzyści mogli skorzystać z drobnego poczęstunku.

Kolejnym przystankiem na trasie Rajdu szlakiem gen. Władysława Andersa była miejscowość Perna w Gmnie Nowe Ostrowy, gdzie uczestnicy imprezy zakończyli dzień przy ognisku, smażąc kiełbaski i popijając ciepłe napoje.

Rajd Rowerowy Szlakiem Generała Władysława Andersa nie tylko pozwolił uczestnikom cieszyć się pięknem regionu i wspólną aktywnością, ale także umożliwił zacieśnienie więzi społecznych oraz przede wszystkim oddanie hołdu jednemu z największych bohaterów w historii naszej ojczyzny, jakim bez wątpienia był gen. Władysław Anders. Liczymy, że wydarzenie to pozostanie w pamięci i sercach uczestników, stanowiąc przepiękne wspomnienie i powód do dumy.

 


Galeria zdjęciowa:

  • SP im. gen. W.Andersa w Nowem - [LINK];

  • KTR Horyzont - Izbica Kujawska - [LINK];

  • Materiał wideo - Kutno TV - [LINK].