AKTUALNOŚCI

22-04-2024

„Noc Muzeów 2024: W krainie motyli"

Z wielką przyjemnością informujemy, że z okazji tegorocznej „Nocy Muzeów", Centrum Kultury w Łomiankach, w sobotę 18 maja, przygotowuje niezwykłą atrakcję – jedyną w Polsce, a być może nawet na świecie, wystawę obejmującą blisko, jeśli nie ponad, 20 000 motyli.

Ta wyjątkowa ekspozycja zaprasza do odkrycia piękna i fascynującego świata tych delikatnych stworzeń. To niepowtarzalna okazja, by zgłębić tajniki ich życia, obserwując ich różnorodność, kolory i niezwykłe wzory. Każdy motyl jest małym dziełem sztuki natury, a nasza wystawa stanie się prawdziwym arcydziełem, której nie można przegapić.

„Noc Muzeów 2024: W krainie motyli" to wystawa kolekcji motyli z 40-letniego zbioru Andrzeja Podgórskiego, uznawanego za najlepszego preparatora motyli w Polsce. Od rzadkich gatunków, przez wyjątkowe aberracje, po motyle już nieistniejące w przyrodzie tj. Charaxesy z wyspy Sao Thome. Przygotowana kolekcja obejmuje prawie wszystkie najważniejsze gatunki motyli dziennych oraz ciem, zwłaszcza z najatrakcyjniej ubarwionych rodzin jak Uraniidae czy Saturnidae. Wszystko w ponad 130 przeszklonych gablotach.

W ramach organizowanej nocy odbędą się warsztaty, prezentacje i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które sprawią, że to kolorowe wydarzenie stanie się fascynującą przygodą dla całej rodziny. „W krainie motyli" będzie podróżą zmieniającą sposób patrzenia na otaczającą nas przyrodę oraz cennym źródłem wiedzy.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu już wkrótce dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury w Łomiankach pod adresem www.kultura.lomianki.pl oraz kontach Centrum w mediach społecznościowych Facebook i Instagram,