AKTUALNOŚCI

28-05-2024

Dotacja z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na rozwój czytelnictwa w Gminie Krośniewice

Miło mi poinformować, że Gmina Krośniewice otrzymała dotację celową w ramach Priorytetu 3 Programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Środki te zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, organizację wydarzeń promujących czytelnictwo oraz na wyposażenie biblioteki szkolnej w nowe elementy.

Dzięki dotacji, Szkoła Podstawowa nr1 w Krośniewicach wzbogaci bibliotekę szkolną w zbiory o najnowsze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Planujemy również organizację spotkań autorskich, wystaw, konkursów i innych inicjatyw zachęcających do czytania.

Wierzę, że inwestycja w rozwój czytelnictwa przyniesie wymierne korzyści dla całej społeczności lokalnej, przyczyniając się do wzrostu poziomu edukacji, rozwijania zainteresowań oraz budowania kapitału intelektualnego uczniów szkoły. Zachęcam Państwa do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz strony internetowej, gdzie będę na bieżąco informować o postępach realizacji projektu oraz zapraszać na wydarzenia związane z promocją czytelnictwa.

Całkowita wartość zadania: 15 000 zł
Wartość dofinasowania: 12 000 zł
 
Burmistrz Krośniewic
Katarzyna Erdman