Krośniewice - Twoje Miejsce na Inwestycję w Łódzkiej...
![Krośniewice - Twoje Miejsce na Inwestycję w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!](https://cdn02.sulimo.pl/media/news/krosniewice.pl/2025/2025-01/375064.png?t=1737029157)
Gmina Krośniewice zaprasza przedsiębiorców i inwestorów do zapoznania się z ofertą terenów inwestycyjnych o wyjątkowym potencjale. Na sprzedaż dostępne są działki o numerach: 925/1, 925/2, 925/3, 925/4, 925/5, 925/6 o...
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Uprzejmie informuję, iż od 7 stycznia 2025 roku, zmienia się firma obsługująca nasze miasto i gminę w zakresie odbioru odpadów komunalnych.
Z przyjemnością informujemy, że Gmina Krośniewice podpisała umowę z Województwem Łódzkim na realizację zadania „𝐀𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐧𝐭 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐭𝐲 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐲 𝐳 𝐧𝐢𝐞𝐩𝐞ł𝐧𝐨𝐬𝐩𝐫𝐚𝐰𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐚̨” – resortowego programu 𝐌𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚 𝐑𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐲, 𝐏𝐫𝐚𝐜𝐲 𝐢...
Obejrzyj wideo - Inwestycja firmy Miratrans w Krzewiu. Zapraszamy Kolejnych Inwestorów. 60 hektarów czeka!
9 grudnia 2024 r. w Bardzinku o godzinie 11:00 mieszkańcy i zaproszeni goście świętowali otwarcie nowo wybudowanej drogi gminnej. Droga o długości 1 136 m z asfaltową nawierzchnią o szerokości 4 m (z poszerzeniami do...
9 grudnia 2024 r. o godzinie 10:00 w Krośniewicach przy ul. Toruńskiej odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnej Stacji Uzdatniania Wody.
04.03.2021 - 13:31 Rolnictwo Ogłoszenia +
O takie wsparcie mogą ubiegać się grupy operacyjne na rzecz innowacji (EPI). W skład grupy musi wchodzić co najmniej 5 rolników i każdy z nich musi spełniać wymagania określone w przepisach o prowadzeniu działalności:
Grupa EPI może posiadać zdolność prawną, a w przypadku gdy jej nie ma, działa na podstawie zawartej w formie pisemnej umowy spółki cywilnej albo innej umowy. Podmioty wchodzące w skład grupy deklarują wspólną realizację operacji, ubieganie się o przyznanie pomocy i mogą być reprezentowane w tym zakresie przez jednego przedstawiciela. Grupa taka musi mieć nadany numer identyfikacyjny w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.
Co do zasady, grupy składają się z niewielkiej liczby podmiotów gospodarczych współpracujących ze sobą na rynkach lokalnych. Podmioty te działając na danym terenie będą tworzyć więzi społeczne między producentami, przetwórcami i konsumentami. To prowadzi do skrócenia łańcucha dostaw, co z kolei przekłada się na poprawę jakości produktów - towar szybciej trafia do konsumenta więc jest świeższy, a także na niższą cenę, którą musi zapłacić konsument - pomiędzy producentem a nabywcą może być tylko jeden pośrednik.
Wsparcie będzie można otrzymać na utworzenie krótkiego łańcucha dostaw, np. poprzez metody organizacji produkcji, transportu lub marketingu produktów rolno-spożywczych. Może być ono przyznane m.in. na:
Pomoc jest przyznawana w formie płatności zryczałtowanej. W okresie realizacji PROW na lata 2014-2020 dana grupa może otrzymać ją tylko raz, a jej wysokość wynosi:
Obecny nabór różni od poprzednich w ramach działania „Współpraca” tym, że można w nim uzyskać pomoc jedynie na utworzenie krótkiego łańcucha dostaw. We wcześniejszych trzech w ramach ww. działania zakres przyznawania wsparcia obejmował szeroko rozumiane projekty innowacyjne w rolnictwie.
Wnioski o przyznanie pomocy wraz z wymaganymi dokumentami przyjmuje Centrala ARiMR. Można je złożyć osobiście lub przez pełnomocnika, a także w formie dokumentu elektronicznego wysłanego za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.
![]() | Tworzenie_krotkich_lancuchow_dostaw.jpg | jpg | 60,58 kB |
![]() | csm_Tworzenie_krotkich_lancuchow_dostaw_072306d5ba.jpg | jpg | 22,08 kB |