Korzystamy z plików cookie w celu dostosowania portalu do potrzeb użytkownika.
Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.
W każdym momencie można dokonać zmian ustawień Państwa przeglądarki.
Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce Prywatności.
Projekty realizowane przez Gminę Krośniewice dzięki Infrastrukturze sołeckiej na plus w 2023 r.
Sto tysięcy złotych tym razem trafiło do Sołectwa Szubina na realizację projektu Infrastruktura sołecka na plus. W ramach projektu zakupiono kontener z przeznaczeniem na świetlicę wiejską, po wcześniejszym utwardzeniu terenu pod niego. W celu bezpieczeństwa zakupiono lampę solarną, która została umieszczona w częsci wschodniej terenu. Zostały posadzone również tuje, które ożywiły teren przy świetlicy wiejskiej.
Świetlice wiejskie od lat pełnią role centrów kultury. To tam spotykają się mieszkańcy, którzy mogą liczyć na różnego rodzaju rozrywki, od przedstawień teatralnych, koncertów, poprzez grę w tenisa stołowego a na spotkaniach kół gospodyń i organizacji wiejskich imprez skończywszy. Realizacja projektu przyczyni się on do zaspokojenia potrzeb i poprawy warunków funkcjonowania infrastruktury integracji społecznej.
Projekty realizowane przez Gminę Krośniewice dzięki Infrastrukturze sołeckiej na plus w 2022 r.
Sto tysięcy złotych tym razem trafiło do Sołectwa Bielice na realizację projektu Infrastruktura sołecka na plus. Dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Sołtys Agaty Dąbrowicz-Nowak, otrzymane fundusze zostaną wykorzystane na zakup:
wiaty rekreacyjnej;
ławek drewnianych;
lamp solarnych pod wiatę;
lamp solarnych;
zewnętrznych zestawu do segregacji śmieci;
stojaka rowerowego;
materiałów na elewację budynku;
drzwi zewnętrznych wraz z montażem;
domków dla owadów;
sadzonek drzew iglastych;
ziemi z transportem;
nowego ogrodzenia i piłkochwytów;
zestawu do monitoringu;
elementów placu zabaw;
stołu do tenisa stołowego;
stołu żeliwnego z elementami drewnianymi.
Serdecznie gratulujemy Pani Sołtys i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej „Małej Ojczyzny”.
W ramach projektu zrealizowano całkowitą budowę ogrodzenia panelowego na podmurówce na dł.136 mb (z furtką i bramą), w tym piłkochwyty w części boiskowej od strony zachodniej. W części południowej zamontowano elementy placu zabaw dla dzieci. W czynie społecznym wykonano ścieżkę sensoryczną z naturalnych, dostępnych materiałów( szyszki, kamienie, piasek itp.) Dla poprawy bezpieczeństwa terenu zostały zakupione dwie lampy solarne. W części południowej i południowo-wschodniej zostały zamontowane dwa domki dla owadów, które oprócz schronienia dla pożytecznych owadów, mają wartość edukacyjną. W części południowo-wschodniej posadzono sadzonki drzew iglastych, które stanowić będą swoisty, naturalny oczyszczacz powietrza, będą tłumić hałasy i poprawią estetykę terenu. Po wschodniej stronie została wybudowana wiata rekreacyjna z ławkami i lampkami solarnymi. W celu poprawy bezpieczeństwa zakupiono zestaw do monitoringu. W ramach projektu wyposażyliśmy świetlicę wiejską w zewnętrzny stół do tenisa stołowego, który znajdzie swoich zwolenników, gdyż wśród młodzieży jest zainteresowanie tą dyscypliną. W celu uporządkowania terenu wokół świetlicy zostały zakupione stojaki na rowery oraz kosze do segregacji odpadów. W celu zabezpieczenia obiektu świetlicy zostały zakupione oraz zamontowane drzwi zewnętrzne z podwyższonymi parametrami termoizolacyjnymi. Dla poprawienia estetyki wyglądu świetlicy zostały zakupione materiały budowalne z przeznaczeniem do elewacji budynku.
Wartość projektu to 99 756,55 złotych, wysokość udzielonej dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego stanowi 100% całkowitych kosztów projektu.